2017-10-10 - Dni Otwarte Schroniska 2017

Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, Światowy Dzień Wegetarianizmu, Dzień Zwierząt Hodowlanych oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Miesiąc ten przypomina każdemu z nas, że zwierzęta należy traktować z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania bólu, radości czy wdzięczności.

W tym wyjątkowym miesiącu zapraszamy Państwa na Dni Otwarte Schroniska, które odbędą się w najbliższą niedzielę w godzinach 10:00-14:00.

Podczas Dni Otwartych będziecie Państwo mogli poznać naszą pracę, porozmawiać o historii tego miejsca, zobaczyć jak zmienia się (Obecnie trwają prace budowlane). Opowiemy Państwu co należy zrobić, aby zostać nowym Opiekunem psa lub kota. Dowiecie się także jak wygląda praca wolontariusza i jak nim zostać. Chętne osoby będą mogły tego dnia wraz z naszymi Wolontariuszami wyprowadzić psy na spacer, bądź zostać w Schronisku i spędzić czas wśród naszych zwierząt. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z porad lekarza weterynarii, który na co dzień opiekuje się naszymi podopiecznymi. Każdej osobie postaramy się opowiedzieć o naszych podopiecznych,  o funkcjonowaniu Schroniska, a także o jego problemach i planach rozwoju.

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć nasze Schronisko może dostarczyć plastikowe nakrętki lub podarować karmę, żwirek dla kotów i inne akcesoria dla zwierząt.

Serdecznie zapraszamy!