2017-10-16 - Budżet Obywatelski 2018

Szanowni Państwo,

od dnia 21 października 2017 r. rozpoczyna się głosowanie w IV Edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. W tym roku Rada Miasta przyjęła pulę środków w wysokości ponad 8 mln zł. W IV Edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie dzięki staraniom Wolontariuszy zostały wyznaczone do głosowania dwa zadania dotyczące Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie:

- Zadanie Ogólnomiejskie nr 582 – „Pomoc dla Bezdomnego Psiaka i Kociaka”, obejmujące zakup akcesoriów i specjalistycznej karmy dla zwierząt za kwotę 20 000,00 zł.

- Zadanie Ogólnomiejskie nr 621 – „Zamiast kupować, wolę ADOPTOWAĆ!”, promocja adopcji zwierząt z częstochowskiego Schroniska za kwotę 19 000,00 zł.

Dokładny opis zadań znajdziecie Państwo pod poniższymi adresami:
https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/questions/podglad/646
https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/questions/podglad/577

 Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych – bezdomnych psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, poprzez oddanie swoich głosów na zadania ogólnomiejskie nr 582 i nr 621.

 Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Częstochowy, który w dniu oddania głosu ukończył 13 lat. Głosujący może zagłosować na maksymalnie 10 zadań o charakterze ogólnomiejskim (do dyspozycji 10 punktów) i 10 zadań o charakterze dzielnicowym (do dyspozycji 10 punktów), przyznając wybranym zadaniom określoną ilość pełnych punktów.

Głosować na zadania budżetu obywatelskiego można na 3 sposoby:
• przez Internet za pomocą aplikacji internetowej do głosowania na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl lub w infomatach miejskich
  za pośrednictwem poczty, wysyłając kartę do głosowania pobraną ze strony internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl na adres: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa, z zastrzeżeniem, że o ważności głosu decyduje data wpływu karty do Urzędu (jedna karta w jednej kopercie)
• w wyznaczonych punktach, w których będzie można wypełnić i złożyć kartę do głosowania:

- w budynkach Urzędu Miasta Częstochowy:
ul. Śląska 11/13,

ul. Focha 19/21 pok. 29, 32,
- w siedzibach rad dzielnic.

Prosimy Szanownych Częstochowian oraz niezawodną Młodzież z Gimnazjów i Liceów o oddanie głosów na Zadania Ogólnomiejskie nr 582 – „Pomoc dla Bezdomnego Psiaka i Kociaka” i Zadanie Ogólnomiejskie nr 621 – „Zamiast kupować, wolę ADOPTOWAĆ!”. Dzięki Państwa głosom możemy poprawić los bezdomnych psów i kotów z naszego Schroniska.

 Czy warto wziąć udział w głosowaniu na zadania budżetu obywatelskiego? Oczywiście, że tak!

Efekty zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego już widać w naszym Schronisku. Dzięki głosom częstochowian do realizacji zostały przeznaczone dwa zadania: zakup narzędzi do pielęgnacji zwierząt przebywających w Schronisku oraz modernizacja Schroniska, czyli wykonanie nowych wybiegów dla psów.

Dzięki wygranej obecnie trwają na terenie Schroniska prace budowlano-modernizacyjne obejmujące wykonanie wybiegów przy boksach adopcyjnych, w których do tej pory zwierzęta nie miały możliwości wyjść na zewnątrz.

Zapraszamy do Schroniska – zobaczcie Państwo jak razem zmieniamy to miejsce na lepsze. Poszukajcie wśród naszych zwierząt najwierniejszego przyjaciela! :)