2017-12-28 - PIT-OP

Szanowni Seniorzy!

Zachęcamy wszystkich seniorów, którzy otrzymują emeryturę lub rentę i nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt do wypełnienia oświadczenia PIT-OP w celu przekazania 1% swojego podatku dla Oddziału TOZ w Częstochowie, który od 26 lat prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie oraz od ponad 140 lat pomaga skrzywdzonym zwierzętom w Częstochowie. Na podstawie tego oświadczenia urząd skarbowy przekaże naszej organizacji kwotę 1% podatku, a my dzięki temu będziemy mogli pomagać bezdomnym zwierzętom.

PIT-OP to oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (OPP), dzięki któremu wszyscy seniorzy o wielkim sercu mogą w wygodny i prosty sposób wesprzeć wybraną organizację, bez konieczności samodzielnego rozliczania rocznej deklaracji PIT, a co więcej nawet bez wychodzenia z domu.

PIT-OP mogą złożyć wszyscy emeryci lub renciści, którzy otrzymują od organu rentowego (Np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A. Przygotowany formularz PIT-OP można otrzymać w naszym Schronisku lub w biurze TOZ przy ul. Wolności 77/79 w Częstochowie. Na oświadczeniu wystarczy uzupełnić podstawowe dane podatnika takie jak imię, nazwisko, pesel, datę urodzenia oraz wpisać odpowiedni urząd skarbowy, podpisać się i to wszystko, resztą zajmie się urząd skarbowy.

Uzupełniony formularz PIT-OP można przekazać do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika.

Dopuszczalne jest jego przygotowanie i dostarczenie do fiskusa zarówno w formie elektronicznej, jak i pisemnej. Oświadczenie PIT-OP elektronicznie można złożyć wypełniając formularz udostępniony na Portalu Podatkowym (formularz online, formularz interaktywny, korzystając z aplikacji e-Deklaracji Desktop), jak i za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wypełniając PIT-OP prosimy pamiętać o wpisaniu nr KRS 0000523832 – Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Częstochowie.

Dzięki PIT-OP można zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba wypełniać całego zeznania podatkowego, a co najważniejsze można pomóc bezdomnym zwierzętom.

Dziękujemy!

Jeżeli znacie Państwo kogoś, kto w ten sposób może wspomóc Podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, to bardzo prosimy o przekazanie tej osobie oświadczenia PIT-OP.