2018-10-05 - Dni Otwarte Schroniska

Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, Światowy Dzień Wegetarianizmu, Dzień Zwierząt Hodowlanych oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Miesiąc ten przypomina każdemu z nas, że zwierzęta należy traktować z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania bólu, radości czy wdzięczności.

W tym wyjątkowym miesiącu zapraszamy Państwa na Dni Otwarte Schroniska, które odbędą się w niedzielę dnia 21 października 2018 r. w godzinach 10:00-14:00.

Będzie nam niezmiernie miło, gdy odwiedzicie nas Państwo ze swoimi zwierzakami zaadoptowanymi z naszego Schroniska

Pragniemy przygotować dla Państwa wiele atrakcji. Szczegóły podamy wkrótce

Podczas Dni Otwartych będziecie Państwo mogli poznać naszą pracę, porozmawiać o historii tego miejsca, zobaczyć jak zmienia się (Wkrótce rozpoczną się kolejne zmiany dla naszych zwierząt). Chętnie skorzystamy także z Państwa pomysłów, porad i uwag. Opowiemy Państwu co należy zrobić, aby zostać nowym Opiekunem psa lub kota. Dowiecie się także jak wygląda praca wolontariusza i jak nim zostać. Chętne osoby będą mogły tego dnia wraz z naszymi Wolontariuszami wyprowadzić psy na spacer, bądź zostać w Schronisku i spędzić czas wśród naszych kotów, które bardzo potrzebują towarzystwa człowieka. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z porad Inspektora TOZ. Każdej osobie postaramy się opowiedzieć o naszych podopiecznych, o funkcjonowaniu Schroniska, a także o jego problemach i planach rozwoju. Chcemy także przeprowadzić zabawy dla dzieci i zapewnić dla nich dodatkowe atrakcje m.in. profesjonalne malowanie twarzy. 

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć nasze Schronisko może dostarczyć plastikowe nakrętki lub podarować karmę, żwirek dla kotów i inne akcesoria dla zwierząt.

Serdecznie zapraszamy!