2019-08-16 - Budżet Obywatelski 2020

Szanowni Państwo,

od dnia 6 września 2019 r. r. rozpoczyna się głosowanie w VI Edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie. Głosowanie potrwa do dnia 25 września 2019 r. W tym roku Rada Miasta przyjęła pulę środków w wysokości prawie 9,5 mln zł. W VI Edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie dzięki staraniom naszych Wolontariuszy zostało wyznaczone do głosowania zadanie ogólnomiejskie dotyczące Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie:

- Zadanie Ogólnomiejskie nr 275 „CZĘSTOCHOWIANIE BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM”, obejmujące promocję odpowiedzialnej adopcji, zakup akcesoriów i karmy dla bezdomnych zwierząt oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracy wolontariuszy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Dokładny opis zadania znajdziecie Państwo pod poniższym adresem:
https://budzet.czestochowa.um.gov.pl:81/questions/podglad/299

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych – bezdomnych psów i kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, poprzez oddanie swoich głosów na zadanie ogólnomiejskie nr 275.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Częstochowy, który w dniu oddania głosu ukończył 13 lat. Głosujący może zagłosować na maksymalnie 10 zadań o charakterze ogólnomiejskim (do dyspozycji 10 punktów) i 10 zadań o charakterze dzielnicowym (do dyspozycji 10 punktów), przyznając wybranym zadaniom określoną ilość pełnych punktów. Bardzo prosimy o 10 punktów dla zadania ogólnomiejskiego nr 275! :)

Głosować na zadania budżetu obywatelskiego można na 4 sposoby:
• przez Internet za pomocą aplikacji internetowej do głosowania na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl lub w infomatach miejskich,
  w mobilnym punkcie do głosowania w tzw. "Londyńczyku"
,
w komisji do głosowania znajdującej się w Urzędzie Miasta Częstochowy przy ul. Focha 19/21 w pokoju 32,
• w miejscu zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Referatu Partycypacji i Konsultacji Społecznych Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy (dotyczy osób z orzeczeniem o niepełnosprawności).

Prosimy Szanownych Częstochowian o oddanie głosów na Zadanie Ogólnomiejskie nr 275– „Częstochowianie bezdomnym zwierzętom”. Dzięki Państwa głosom możemy poprawić los bezdomnych psów i kotów z naszego Schroniska.

Czy warto wziąć udział w głosowaniu na zadania budżetu obywatelskiego? Oczywiście, że tak!

Efekty zeszłorocznych edycji budżetu obywatelskiego już widać w naszym Schronisku. Zapraszamy do nas – zobaczcie Państwo jak razem zmieniamy to miejsce na lepsze  :)